Tegyük illatokkal meghittebbé az otthonunkat!
Sokféle praktika létezik, amelyekkel a bekuckózós téli estéket még meghittebbé tehetjük. Ezek közé tartozik az illóolajok használata....
Sokféle praktika létezik, amelyekkel a bekuckózós téli estéket még meghittebbé tehetjük. Ezek közé tartozik az illóolajok használata....
Az év két időszaka, a tavasz és az ősz a legalkalmasabb szervezetünk megtisztítására. A természet megújul, átváltozik, ritmusát követve...
A birs fanyar íze miatt nem tartozik a kedvenc gyümölcseink közé, pedig jól elkészítve nemcsak finom, hanem rendkívül egészséges is....
A hűvösebb napok beköszöntével a megfázásos tünetek is együtt járnak. Ha szeretnénk megelőzni a panaszokat, vagy nem szívesen veszünk...
Ha ősz, akkor diószezon: a népszerű maghéjas gyümölcs kiváló fehérjeforrás, továbbá tele van egészséges zsírokkal, vitaminokkal és...
Tízből egy ember számára az ősz igazi kínszenvedés. Őket nem teszi boldoggá a színkavalkáddá alakuló növényzet, a színes falevéleső,...
Évezredek óta ott van az emberek tányérján a szelídgesztenye, melynek egészségvédő és betegségmegszüntető tulajdonságaival a népgyógyászat...
Mindennap egy alma az egészség oltalma – tartja a mondás, és nem véletlenül: a gyümölcs tele van vitaminokkal, ásványi anyagokkal,...
Ha a szőlőre gondolunk, szinte mindenkinek a bor, a must és a szüret jut eszébe. Pedig a szőlőben sokkal több lehetőség rejlik ennél. Egyfelől szinte minden része ehető a megfelelő módon elkészítve, másfelől nagyon sokféleképpen építhetjük be az étrendünkbe.
Nehéz elképzelni a nyár végét és a kora őszt szilva nélkül: ehetjük magában, süthetjük süteménybe, készíthetünk belőle levest, és a sűrű, utánozhatatlan ízű szilvalekvárról ne is beszéljünk. A szilva, illetve az aszalt szilva azonban az egészségünkre is nagyszerű hatással van.
A nyár egyik nagy kedvence a paradicsom, amiből minél többet érdemes eltennünk télire. Összegyűjtöttük a legjobb paradicsom-tartósítási módszereket a fagyasztástól a szárításig, a lekvártól a savanyításig, az ivólétől a befőzésig.
A paradicsomot előszeretettel használja a mediterrán konyha, de hazánkban is óriási népszerűségnek örvend. Kedvező élettani hatásai miatt érdemes lenne minél gyakrabban fogyasztanunk.
Javában tart a sárgabarack szezonja, melyet egyre inkább nemcsak az egészség, de a szépség megóvására, fenntartására is előszeretettel használnak.
A strandok és a különféle fürdők sokszor lehetnek a betegségek és gombás fertőzések melegágyai, több ember emiatt nem is szívesen látogatja őket, főleg nem kisgyermekkel. Mit tehetünk, hogy anélkül hódolhassunk a fürdőzés szenvedélyének, hogy utána napokig-hetekig szenvednünk kellene?
Köztudott, hogy a bogyós gyümölcsök tele vannak értékes tápanyagokkal, vitaminokkal és antioxidánsokkal. Nézzük csak, melyiket miért érdemes fogyasztanunk!
Arról rendszeresen írunk, hogy a különféle szezonális gyümölcsöknek milyen pozitív hatásai lehetnek a szervezetünkre, az azonban kevésbé ismert, hogy a nyári gyümölcsök a bőrünkkel is csodát tehetnek.
A nyárral együtt elérkezett az édes és ropogós cseresznye szezonja is. A finom gyümölcsből érdemes minél többet fogyasztanunk, illetve fagyasztva télire is eltennünk belőle, mert nagyon egészséges.
Naponta egy alma az orvost távol tartja – szokták mondani. Azt tudja is szinte mindenki, hogy az alma rendkívül egészséges, ám az, hogy konkrétan mik a pozitív hatásai, kevésbé ismert.
Míg korábban csak a gazdagok kiváltsága volt, manapság könnyen beszerezhető, és talán a legnépszerűbb bogyós gyümölcs a világon az eper. Nem véletlenül, hiszen felhasználási köre sokrétű: fogyaszthatjuk nasiként, frissítő gyümölcssaláta részeként, de akár a reggeli müzlihez is.
Sokan azt hiszik, hogy fényvédőt használni csak tavasszal és nyáron fontos, amikor hétágra süt a nap. Pedig a napi fényvédelem az év 365 napjára vonatkozik, vagyis ősszel és télen sem ajánlott elfeledkeznünk róla.
A napszemüveg egy nagyon különleges kiegészítő, amely öltöztet. Az esztétikai szempontok mellett azonban fontos, hogy jó viselet legyen, és teljes körű UV-védelmet nyújtson.
A tavasz egyfajta újjászületés, egy új ciklus kezdete. A természetre hangolódva mi is ugyanígy megújulhatunk és életre kelhetünk, mégpedig az étrendünk megfelelő összeállításával, és az sem árt, ha többet mozgunk.
Egyre többen figyelünk oda saját és környezetünk egészségére, viszont a könnyen és gyorsan tisztává varázsolható otthonról és ruhákról sem szeretnénk lemondani. Szerencsére nem is kell, ugyanis a környezetbarát takarítás legalább annyira hatékony, mint a vegyszeres, ráadásul a pénztárcánkat is kíméli.
Manapság egyre nagyobb figyelmet kap a környezetvédelem, melynek része az is, hogy megpróbáljuk csökkenteni a biológiai lábnyomunkat. Ennek egyik fontos eleme, hogy kevesebb hulladékot termelünk.
Az elmúlt hét hideg napjai még azoknak a szervezetét is próbára tették, akik egyébként kedvelik a telet. A hirtelen jött lehűlés megviselheti a szervezetünket, de van néhány természetes módszer, ami segíthet könnyebben elviselnünk.
Az új esztendő elején lendületesen belevágunk az újévi fogadalmak megvalósításába, aztán szépen lassan elmúlik a kezdeti lelkesedés, sőt akár még kudarc is lehet a vége. Elérhetjük azonban, hogy az életmódváltás ne csak egy múló szeszély legyen.
A karácsony a legmeghittebb ünnepünk, melynek hangulatához elengedhetetlenek a hagyományos karácsonyi ételek, az apró díszek és bizonyos illatok is, amelyek igazán bensőségessé teszik a családi együttlétet.
A fűszerek nemcsak az ételeket és az italokat teszik ízletessé, hanem igazoltan jótékony hatást gyakorolnak az egészségünkre is. Összeállításunkban a boldog békeidők karácsonyait felidéző fűszerekről olvashatnak.
A gyömbért elsősorban kiváló gyomorerősítő, emésztést segítő hatása miatt kedvelik, de rendszeres fogyasztása ellenállóbbá teszi a szervezetet a kórokozókkal szemben, elűzi a fájdalmat, és a rosszullétet is enyhíti. Kiváló hatással van a megfázásra, torokfájásra is.
Az őszi-téli hónapokban sokan küzdenek megfázással. Ilyenkor minél korábban szeretnénk újra talpra állni, ennek érdekében pedig természetes gyógymódokkal is kiegészíthetjük a pihenést.
A népszerű maghéjas gyümölcs kiváló fehérjeforrás, emellett tele van egészséges zsírokkal, vitaminokkal és ásványi anyagokkal. Nemcsak a dió termését, hanem a levelét is felhasználhatjuk külsőleg és belsőleg egyaránt.
A birsalma kevesek kedvence, pedig ízletes desszert készíthető belőle, isteni megsütve, lekvárként, és ráadásul még számos jótékony hatással is rendelkezik. Nézzük meg, miért érdemes fogyasztanunk!
Amikor eltesszük a nyári szandált, és előkerülnek a zárt lábbelik, azt hisszük, most már kevesebbet kell foglalkoznunk a lábunkkal, hiszen úgysem látja senki. Az igazság azonban az, hogy a láb alaposabb gondozásra szorul télen, mint nyáron.
A tökfélék családja rendkívül színes és változatos. Különleges "egyéniség" valamennyi fajta. Közéjük tartozik az étkezési tök is, amely igen fontos szerepet tölt be a magyar konyhaművészetben.
A füge az egyik legegészségesebb gyümölcs. A meleg, napos, védett helyeken, ahol elegendő tápanyaghoz és vízhez jut, az ország egész területén megél, ezért érdemes a szaporításával is foglalkoznunk.
A szőlő mint szupergyümölcs egészségünkre gyakorolt pozitív hatásairól rengeteget hallani, ám az kevésbé ismert, hogy a magjából készült olaj is kívül-belül csodákat képes tenni a szervezetünkkel.
A paprika egész évben kapható, azonban a legtöbb belőle és a legfinomabbak nyáron szerezhetőek be. Ráadásul a C-vitamin- és a karotinoid-tartalma is növekszik, amikor a paprika megérik.
A legősibb tartósítási eljárással, az aszalással az élelmiszerek értékes tápanyagtartalma megőrizhető. Bár kevésbé közismert, a gyümölcsökön kívül a zöldségek, a zöldfűszerek, a húsok, valamint a gomba is kitűnően aszalhatóak.
A paradicsomnak megannyi fajtája létezik, azonban az mindegyikben közös, hogy egészséges, és számtalan formában felhasználható.