Hogyan tároljuk az almát?
Mindennap egy alma az egészség oltalma – tartja a mondás, és nem véletlenül: a gyümölcs tele van vitaminokkal, ásványi anyagokkal,...
Mindennap egy alma az egészség oltalma – tartja a mondás, és nem véletlenül: a gyümölcs tele van vitaminokkal, ásványi anyagokkal,...
Az életmódváltásra hajlamosak vagyunk úgy gondolni, mint egy olyan dologra, amibe csak az új év kezdetén, januárban vághatnánk bele....
Töltött paprika, lecsó és pörköltek, paprikás krumpli, gulyásleves, halászlé – a paprika minden hagyományos magyar ételben megtalálható...
A nyár egyik nagy kedvence a paradicsom, amiből minél többet érdemes eltennünk télire. Összegyűjtöttük a legjobb paradicsom-tartósítási...
A paradicsomot előszeretettel használja a mediterrán konyha, de hazánkban is óriási népszerűségnek örvend. Kedvező élettani hatásai...
Javában tart a sárgabarack szezonja, melyet egyre inkább nemcsak az egészség, de a szépség megóvására, fenntartására is előszeretettel...
Ugyan a közhiedelemmel ellentétben nem ez a nyári napforduló, Szent Iván éjjelét mégis június 23-áról 24-ére virradóra ünnepeljük....
Köztudott, hogy a bogyós gyümölcsök tele vannak értékes tápanyagokkal, vitaminokkal és antioxidánsokkal. Nézzük csak, melyiket miért...
A nyárral együtt elérkezett az édes és ropogós cseresznye szezonja is. A finom gyümölcsből érdemes minél többet fogyasztanunk, illetve fagyasztva télire is eltennünk belőle, mert nagyon egészséges.
Szikrázóan süt a nap, a kabátok lekerültek, az ékszerek ragyogóan csillognak. Ahhoz, hogy teljes pompájukban ragyogjanak, nem szabad megfeledkeznünk a rendszeres tisztításukról, melyhez házi praktikát garmadája áll a rendelkezésünkre.
A húsvét utáni ötvenedik napon, idén május 19-én ünnepli a keresztény világ a Szentlélek eljövetelét, az egyház születésnapját. A pünkösdi ünnepkör a tavasz legszebb időszakában zajlik, amikor már mindenki érzi a megújulást, a nyár közeledtét. Ennek megfelelően a tavaszköszöntés hangulata járja át az összes pünkösdi népszokást.
Mióta egyre több növény lett „háziasítva”, könnyen megfeledkezünk arról, hogy egykor a szabadban is boldogultak, és talán nem is jut eszünkbe átmenetileg a szabadban helyet adni nekik, pedig ők is igénylik a friss levegőt.
Míg korábban csak a gazdagok kiváltsága volt, manapság könnyen beszerezhető, és talán a legnépszerűbb bogyós gyümölcs a világon az eper. Nem véletlenül, hiszen felhasználási köre sokrétű: fogyaszthatjuk nasiként, frissítő gyümölcssaláta részeként, de akár a reggeli müzlihez is.
Testünk több mint 60 százaléka víz, ezért a folyamatos hidratálás elengedhetetlen. A nagy hőségben könnyebben kiszáradunk, emiatt különösen meleg és párás időben, amikor a szokásosnál is többet izzadunk, nagy hangsúlyt kell fektetnünk a folyadékfogyasztásra.
Sokan azt hiszik, hogy fényvédőt használni csak tavasszal és nyáron fontos, amikor hétágra süt a nap. Pedig a napi fényvédelem az év 365 napjára vonatkozik, vagyis ősszel és télen sem ajánlott elfeledkeznünk róla.
A napszemüveg egy nagyon különleges kiegészítő, amely öltöztet. Az esztétikai szempontok mellett azonban fontos, hogy jó viselet legyen, és teljes körű UV-védelmet nyújtson.
A tavasz egyfajta újjászületés, egy új ciklus kezdete. A természetre hangolódva mi is ugyanígy megújulhatunk és életre kelhetünk, mégpedig az étrendünk megfelelő összeállításával, és az sem árt, ha többet mozgunk.
Egyre többen figyelünk oda saját és környezetünk egészségére, viszont a könnyen és gyorsan tisztává varázsolható otthonról és ruhákról sem szeretnénk lemondani. Szerencsére nem is kell, ugyanis a környezetbarát takarítás legalább annyira hatékony, mint a vegyszeres, ráadásul a pénztárcánkat is kíméli.
A tudatos vásárlás és fogyasztás nemcsak a pénztárcánkat kíméli, hanem a környezetünket is védi. Néhány szempont szem előtt tartásával mi is a tudatos vásárlók táborához tartozhatunk.
Február 14-én kezdődött a negyvennapos böjt, amellyel a keresztények húsvétra, Jézus feltámadásának ünnepére készülnek. Nézzük, milyen szokások köthetők ehhez az időszakhoz!
Február az utolsó téli hónap, a megújulás és tavaszvárás hónapja. Hagyományosan számos népszokás kapcsolódik hozzá.
Manapság egyre nagyobb figyelmet kap a környezetvédelem, melynek része az is, hogy megpróbáljuk csökkenteni a biológiai lábnyomunkat. Ennek egyik fontos eleme, hogy kevesebb hulladékot termelünk.
Bár a farsang világi ünnep, és ősi hagyományai egészen az ókorig nyúlnak vissza, mégis keresztény egyházi ünnepekkel van szoros összefüggésben. Nézzük, hogyan szórakoztak őseinknek ebben az időszakban!
Az elmúlt hét hideg napjai még azoknak a szervezetét is próbára tették, akik egyébként kedvelik a telet. A hirtelen jött lehűlés megviselheti a szervezetünket, de van néhány természetes módszer, ami segíthet könnyebben elviselnünk.
Az új esztendő elején lendületesen belevágunk az újévi fogadalmak megvalósításába, aztán szépen lassan elmúlik a kezdeti lelkesedés, sőt akár még kudarc is lehet a vége. Elérhetjük azonban, hogy az életmódváltás ne csak egy múló szeszély legyen.
Őseink szilveszteri és újévi szokásainak, hagyományainak célja az volt, hogy a következő évre egészséget, bőséget, szerencsét és boldogságot varázsoljanak. Talán nekünk is érdemes kipróbálnunk valamelyiket!
Évekkel ezelőtt a karácsony elképzelhetetlen lett volna az ünnephez kapcsolódó szokások nélkül. Mindezekből mára kedves emlékek maradtak. A karácsony azonban sokaknak ma is a legmeghittebb ünnep, amikor felelevenítik a régi hagyományokat.
Az adventi és karácsonyi időszak legkedveltebb szobanövényét sokan csak egyetlen szezonra vásárolják, mert virágzásra bírni a következő évben nem egyszerű feladat.
A karácsony a legmeghittebb ünnepünk, melynek hangulatához elengedhetetlenek a hagyományos karácsonyi ételek, az apró díszek és bizonyos illatok is, amelyek igazán bensőségessé teszik a családi együttlétet.
A fűszerek nemcsak az ételeket és az italokat teszik ízletessé, hanem igazoltan jótékony hatást gyakorolnak az egészségünkre is. Összeállításunkban a boldog békeidők karácsonyait felidéző fűszerekről olvashatnak.
A gyömbért elsősorban kiváló gyomorerősítő, emésztést segítő hatása miatt kedvelik, de rendszeres fogyasztása ellenállóbbá teszi a szervezetet a kórokozókkal szemben, elűzi a fájdalmat, és a rosszullétet is enyhíti. Kiváló hatással van a megfázásra, torokfájásra is.
Az őszi-téli hónapokban sokan küzdenek megfázással. Ilyenkor minél korábban szeretnénk újra talpra állni, ennek érdekében pedig természetes gyógymódokkal is kiegészíthetjük a pihenést.
November 11-e Szent Márton napja, melyhez különösen sok babonát, szokást köt a néphagyomány. Ráadásul a 40-napos adventi böjtöt megelőző utolsó nap ez, amikor a jóízű és bőséges falatozás, vigasság még megengedett.
A népszerű maghéjas gyümölcs kiváló fehérjeforrás, emellett tele van egészséges zsírokkal, vitaminokkal és ásványi anyagokkal. Nemcsak a dió termését, hanem a levelét is felhasználhatjuk külsőleg és belsőleg egyaránt.
November 1-je mindenszentek ünnepe, november 2-a pedig a halottak napja a keresztény világban. Ezen a két napon mindazokra emlékezünk, akiket szerettünk, akiknek köszönhetően azokká váltunk, akik most vagyunk.
A birsalma kevesek kedvence, pedig ízletes desszert készíthető belőle, isteni megsütve, lekvárként, és ráadásul még számos jótékony hatással is rendelkezik. Nézzük meg, miért érdemes fogyasztanunk!
Amikor eltesszük a nyári szandált, és előkerülnek a zárt lábbelik, azt hisszük, most már kevesebbet kell foglalkoznunk a lábunkkal, hiszen úgysem látja senki. Az igazság azonban az, hogy a láb alaposabb gondozásra szorul télen, mint nyáron.
Megérkeztek a hűvösebb napok, és a nyirkos reggeleken talán úgy tűnhet, végéhez értek a kertészkedős napok. Valójában azonban októberben is számos fontos kerti feladat vár ránk, ha a következő évben is pompás udvart és gazdag termést szeretnénk.
A tökfélék családja rendkívül színes és változatos. Különleges "egyéniség" valamennyi fajta. Közéjük tartozik az étkezési tök is, amely igen fontos szerepet tölt be a magyar konyhaművészetben.