Nemcsak azokon a helyeken lehet a közutakon a felbukkanásukra számítani, ahol kitettek vadveszélyt jelző táblát, hanem máshol is. Különösen azokon az útszakaszokon kell óvatosabban vezetni, ahol az út mentén sűrű a bozótos, az aljnövényzet, emiatt nem lehet jól belátni. Ráadásul, ahol egy szarvas felbukkan ebben az időszakban, ott gyaníthatóan több vad is követni fogja. Az állatok ugyanis ilyenkor csoportosan vonulnak.
A vadelütések legnagyobb része reggel, valamint az esti szürkületkor történik, mivel a vadállatok ebben az időszakban aktívabbak. Baleset után azonnal meg kell állni, és keresni egy olyan biztonságos helyet, ahol a további baleseteket el lehet kerülni. Amennyiben a baleset lakott területen kívül történt, akkor a kötelezően előírt elakadásjelző háromszöggel, ha pedig éjszaka, a vészvillogóval is meg kell jelölni a járművet, valamint felvenni a láthatósági mellényt. Miután a sofőr a járművel biztonságosan félreállt, tegyen bejelentést a 112-es, díjmentes segélyhívó számon!
A Győr-Moson-Sopron Vármegyei Rendőr-főkapitányság felhívja a figyelmet a vadon élő állatok okozta balesetek megelőzésére:
A nagyvadak vándorlási útvonalai folyamatosan változnak, ne vezessenek rutinból!
A kétmázsás szarvas nem tudja, hogy „ezen a környéken nem szokott felbukkanni”.
A látszólag kimúlt szarvas még akár halálos sérülést is okozhat, ne nyúljanak hozzá!
Lassítsanak! Hajtsanak az út közepén! Tartsanak nagyobb követési távolságot a szokásosnál!
Erdőben, ha csak lehet, reflektorral vezessenek, de ha meglátják a vadat, kapcsolják le!