A módszertani központ tájékoztatása szerint a legrangosabb szakmai elismerést azok az intézmények kaphatják meg, amelyek múzeumpedagógiai programjaikkal, kezdeményezéseikkel kiemelkednek a múzeumi ismeretátadásban.
A kiállítótérből és egy múzeumpedagógiai foglalkoztató helyiségből álló Macskakő Gyermekmúzeum 2017 januárjában nyílt meg. Állandó kiállítása régi korok emberének mindennapi életét mutatja be, egykor és ma használatos tárgyakon keresztül.
A múzeumlátogatás élményét ugyanakkor az 5-12 éves korú gyermekek szemszögéből közelíti meg, és funkcionálisan, méreteiben egyaránt az ő életkori sajátosságaikhoz igazodik, témájában pedig az általuk ismert napi tevékenységekhez kötődik. Lakomázhatnak például egy ókori ebédlőasztalnál, kezükbe vehetnek múlt századi játékokat, de beülhetnek egy százéves iskolapadba is.
Tóth Imre, a gyermekmúzeumot fenntartó Soproni Múzeum igazgatója kiemelte: a nívódíj visszaigazolása annak a gondolatnak, hogy a gyermekeket érdemes bevezetni a múzeum világába, és ez a közösségi tér mintaadó kezdeményezés. Nálunk jól érzik magukat a gyerekek - fogalmazott.
A gyermekmúzeumban jelenleg a gyermek- és ifjúsági regényeket jegyző, 2010-ben elhunyt G. Szabó Judit emlékkiállítása látható. Martos Virág múzeumpedagógus felidézte: télen járt a soproni írónő egykori otthonában, és válogathatott személyes tárgyai közül, így került például G. Szabó Judit egyik szemüvege, írógépe, pöttyös bögréje a múzeumba.