Bánáti László kifejtette: a hat állomásból álló tanösvény kiindulási pontja (Sopron) Brennbergbánya-Ritzing (Récény) határátkelőnél van, nyomvonala pedig követi a magyar-osztrák határszakaszt, érintve a Soproni-hegység legmagasabb pontját a Magas-bércet (557m). Mindegyik állomásnál, az út mentén elhelyeztek egy interaktív, információs tábla, ahonnan egy ösvény vezet a megnézhető és kipróbálható vadászati berendezésekhez. A táblák egy-egy fontos vadászati, vagy vadgazdálkodási témát dolgoznak fel, továbbá bemutatnak egy-egy állatfajt – említette a parkerdei és kommunikációs igazgató.
Az első állomáson a vadászatról és a tervszerű vadgazdálkodásról, valamint a gímszarvasról lehet tájékozódni. Ehhez kapcsolódva építettek egy fedett magaslest, egy szálas etetőt és madárodúkat. A következő állomáson a társas vadászatot (legalább három résztvevő) mutatják be, és ismertetik dámszarvas fajt. Agancsának fejlődését lehet az interaktív tábla segítségével megtanulni. A terepi eszközök itt, többek között, lőállások, amelyek a vadászok pontos helyét jelölik ki. A harmadik állomás a vadgazdálkodás jelentőségét és a vadállomány gondozását részletezi, kiegészítve az őz leírásával. Az erdei állatok megfigyelésének egyik berendezése, a vadászt takaró palánk is kipróbálható itt. A negyedik állomás az egyéni vadászatról és a vaddisznóról szól, például a lesvadászat berendezésével, a baklábbal. Az ötödik megálló az apróvad-gazdálkodás témáját érinti és a mezei nyúlról, a fácánról, illetve a tőkés récéről lehet még információt gyűjteni. Itt etetőket alakítottak még ki. Az utolsó téma a tanösvényen az erdő és a vadállomány fenntartása, szabályozása, és a muflon bemutatása után például egy nyitott les járható még körül.
A tanösvény célja kettős: egyrészt oktatási szereppel bír, másrészt a laikus számára is betekintést nyújt a vadgazdálkodás és a vadászat feladataiba, hogy változtasson például a szakma sokszor téves és negatív megítélésén – tette hozzá Bánáti László.
A parkerdei és kommunikációs igazgató kitért még arra, hogy a Vadgazdálkodási és Vadászati Tanösvény kialakítása három millió forintba került, amit a TAEG Zrt. saját forrásból fedezett. A kiegészítő eszközöket, berendezéseket ugyanakkor a Nyugat-magyarországi Egyetem vadgazda mérnök hallgatói építették meg.
Sopronban található az ország első tanösvénye is, a Ciklámen Tanösvény, amit 1971-ben hoztak létre.