Nagymértékben emelkedett itthon a Covid hosszú távú hatásai miatt orvoshoz kerülő gyermekek száma az elmúlt évben. „A gyermekegészségügyet sokszor vonjuk párhuzamba a csupán testi gyógyítással, pedig sok szakember dolgozik nap mint nap azon, hogy a jövő generációja lelkileg is jól érezze magát. Idei K&H gyógyvarázs pályázatunk egyik fókuszterületének ezért a mentális egészséget segítő eszközöket választottuk, hiszen a long-Covid miatt ezekre kiemelt szüksége van most a szakembereknek. Az eszközök a pontos diagnosztikában segítik az orvosokat, így a gyerekek minél jobban személyre szabott kezelést kaphatnak, és a teljes élethez vezető útra léphetnek” – mondta el Horváth Magyary Voljč Nóra, a K&H Csoport kommunikációs vezetője. „Idén külön fókuszba kerültek a fertőző betegségek felismerését és kezelését célzó műszerek is, hiszen a legégetőbb problémát ezek a megbetegedések jelentik, amelyek ráadásul rendkívül gyorsan terjednek a közösségekben. Célunk, hogy az eszközpark korszerűsítésével megkönnyítsük és hatékonyabbá tegyük a vizsgálatokat és a gyógyítást, hogy a gyermekeknek minél kevesebb ideig kelljen az orvosi rendelőben, vagy a kórházban tartózkodniuk. A modern műszerek energiahatékonyságuknak köszönhetően pedig akár az intézmények rezsiköltségeit is csökkenthetik.”
A K&H gyógyvarázs program 2004 óta támogatja a hazai gyermekegészségügyet, eddig összesen 850 millió forint értékben, 535 alkalommal kaptak modern, a gyermekek hatékony gyógyítását segítő berendezéseket az intézmények. Az idei műszerbeszerzési pályázaton 9 kórházat, 8 háziorvost, 2 mentőállomást és egy szakrendelőt választott nyertesnek a szakértői zsűri, akik összesen 20 millió forint értékben kapnak innovatív eszközöket. Győr-Moson-Sopron megyében a Soproni Erzsébet Oktató Kórház és Rehabilitációs Intézet, valamint a Pannonhalmát és körzetét ellátó dr. Balog Judit háziorvos rendelője 1,3 millió forintért kapott új műszereket, így közel 19 millió forintra nőtt a megyei támogatások összege, amit a helyi intézmények a K&H gyógyvarázs keretében kaptak. Ezek az ellátás minden szintjét egyszerűsítik, a pontos diagnosztika és a megfelelő kezelési terv révén pedig a gyerekek hamarabb meggyógyulhatnak.
A Soproni Erzsébet Oktató Kórház és Rehabilitációs Intézet egy EKG-készüléket, valamint spirométert kapott, amely a légzőrendszeri megbetegedések korai felismerésében segíti a szakembereket.
– fejtette ki dr. Tóth Gergely PhD, a Soproni Gyógyközpont Csecsemő- és Gyermekgyógyászati Osztályának osztályvezető főorvosa.