A fejlesztés megvalósítása során a belső átjárók összekapcsolásával az önállóan megközelíthető és bejárható három Fő téri épület köztéri megjelenése továbbra is önálló karakterű maradt, azonban a három épületből a belső terek faláttörésekkel történő összekapcsolásával, átjárók kialakításával egyetlen épületkomplexum lett. A fejlesztés tartalmazta a Tábornok-ház átalakítását, felújítását, udvarlefedését; a Fabricius-ház utcai és udvari oldalszárnyának felújítását, továbbá az épületek és a Storno-ház mögötti függőkert felújítását. Az újonnan kialakított központi fogadótér a Tábornok-ház fedett belső udvara lett.
Az ünnepélyes átadón beszédet mondott dr. Tóth Imre a Soproni Múzeum igazgatója, aki kiemelte: „A történelmi infrastruktúra fejlesztés mindig is a múzeumok feladata volt. Amikor kiállítást szervezünk nem csak tárgyakat teszünk egymás mellé, hanem egy gondolatot egy üzenetet fogalmazunk meg a látogatónak, a térrel az épülettel együtt. A Soproni Múzeumnegyed tökéletes példája, hogy a hagyomány és megújulás, azaz tradíció és innováció egymás mellett megvalósulhat.”
dr. Farkas Ciprián, Sopron polgármestere köszöntőjében kihangsúlyozta: „Ahogyan e három ház egybeforrott Sopron történetével, épp úgy forrt egybe e három épület is az új Múzeumnegyedben. Nem túlzás azt állítani, hogy nemzetközi szinten is kimagasló az a munka és teljesítmény, amelyet az építészek, a munkások és a múzeum dolgozói véghez vittek. Nekünk az a célunk, hogy a múltat tisztelve és megőrizve a jövő városát építsük. Tesszük mindezt az itt élő emberekkel közösen, vállvetve. Városunk fejlődésének kulcsa ugyanis a közös munkában rejlik. „
Köszöntőt mondott Barcza Attila Sopron és térsége országgyűlési képviselője, aki kiemelte:
„Sopron történelmi belvárosa, a mi büszkeségünk. Turisztikailag elmondhatjuk, hogy ezzel a fejlesztéssel még inkább a Fő tér, még inkább a belváros magja, és a Tűztorony környéke kerül fókuszba. Hiszen ez az épület egyedi építészeti megoldásokkal ötvözi azt a tradicionális múltat, amit itt a Soproni Múzeum kiállítása bemutat mindenki számára. A Soproni Múzeumnegyed a 21. század kívánalmainak tökéletesen megfelel, olyan múzeumpedagógiai eszközöket alkalmaz, mely érdekessé teszi a kiállítást minden korosztály számára. Csodálatos dolog, hogy ebben a nehéz költségvetési időszakban is meg tudott valósulni a Múzeumnegyed, hisz ne feledjük el, hogy nemrégiben a Covid miatt a turisztika összeomlott, a háború okozta gazdasági és energia válság miatt pedig számos projektet le kellett állítani. Köszönhetően Magyarország kormányának, mint egy tisztelegve Sopron előtt ez a Múzeumnegyed program megvalósulhatott, amiért hálával tartozunk. „
Csepreghy Nándor miniszterhelyettes, az Építési és Közlekedési Minisztérium parlamenti államtitkára elmondta:
„A kormány hisz a vidék fejlődésében, ezért mindent megtesz annak érdekében, hogy a fejlesztések megvalósulhassanak. Az elmúlt 11 évben véghez vitt soproni fejlesztések mind azt bizonyítják, hogy ez a hit valóban a realitásból táplálkozik. 2010 óta több, mint 350 milliárd Ft-ot fordított a magyar költségvetés Sopron, és térségének fejlesztésére. Sikerült a várost becsatlakoztatni a gyorsforgalmi úthálózatba is, így mind az itt élők életminősége javult, mind pedig a turizmus fellendülhet. A Modern Városok Programjának megkezdett projektjei befejezésre kerülnek, még ha nehézségek árán is, így Sopron városa, Sopron ékköve, akkor kerülhet fel a koronára, ha befejeződnek azok a megkezdett turisztikai fejlesztések, melyek versenyképessé teszik a várost a nyugati határszélen."
Az eseményen részt vett még dr. Simon István és Csiszár Szabolcs alpolgármester, Tóth Éva tanácsnok és önkormányzati képviselők is.
Az épület csodálatos kiállítóterei szebbnél szebb tárlattal várják az érdeklődőket. A Fabricius-ház, a Storno-ház és a Tábornok-ház összekapcsolásával egy egységes múzeumi tér jött létre, mely lehetővé teszi a város kulturális kincseinek megőrzését. Az új Múzeumnegyed Sopron egyik legfontosabb kulturális központja és turisztikai célpontja lesz.