A pályázat keretében több tehetséggondozó tevékenységet, a tanítást támogató, gyakorlatorientált programot szerveznek majd. Mindezek mellett az iskolai kiközösítésekkel szemben is fellépnek, és informatikai fejlesztésekkel megteremtik a korszerű oktatás feltételeit is.
- A projekt egyik fő célja, hogy a lemorzsolódás csökkentésének érdekében támogassuk a veszélyeztetett diákokat – mondta Hoczek László, a Roth Gyula Szakgimnázium igazgatója, majd hozzáfűzte: ezen tanulók a programban érintett iskolák létszámának 9-10 %-át teszik ki. Ez az adat nem csupán a technikusokat, hanem a szakközépiskolásokat, tehát a 3 éves képzésben részt vevőket is magában foglalja. - Ők azok a tanulók, akik a leghamarabb kiesnek a tanulmányi idejükből, ugyanis miután elérik a 16 éves kort, szakképzettség nélkül belecsöppennek a munka világába – hangsúlyozta az igazgató. A projekt másik legnagyobb küldetése az, ha a többleteredményeket elérő, tehetséges és szorgalmas tanulókat támogassák, motiválják abban, hogy induljanak versenyeket, tanuljanak meg más szakmákat is, esetleg jelentkezzenek valamelyik felsőoktatási intézménybe.
A Roth Gyula Szakgimnázium egy konzorcium keretében 9 másik Észak - Dunántúli, szintén a Földművelésügyi Minisztérium által fenntartott iskolával közösen nyújtotta be a pályázatát. - Hazánkban összesen 5 ilyen konzorciumot a Földművelésügyi Minisztérium, ebből az észak-dunántúli a miénk – osztotta meg velünk Pappné Vancsó Judit, a projekt menedzsere. - A program elsősorban az agrárszakképző iskolákat érinti, amiben mezőgazdasággal, illetve erdőgazdálkodással kapcsolatos tanulmányokat folytatnak a diákok – fűzte hozzá.
A támogatás összköltsége 411,80 millió forint, amely létszámarányosan oszlik el az észak-dunántúli konzorciumhoz tartozó 10 intézmény között. Az „Alapkompetenciafejlesztéssel a lemorzsolódás ellen a FM nyugat-magyarországi szakiskoláinak együttműködésében” című projekt megvalósítása február elsején kezdődött el, és egészen 2020. július 31-ig tart majd.