A negyvenkét éves Szilágyi János a hét végén hagyta el a kórházat, és egyebek mellett azt nyilatkozta: szinte biztos volt abban, hogy meg fog halni. A férfi huszonhárom napot töltött a Kiskunhalasi Semmelweis Kórházban ebből tizennyolc napig intenzív osztályon volt, öt napig teljesen eszméletlen is. Szilágyi János Ausztriában, Tirolban dolgozott főpincérként, a hazaérkezése után érezte, hogy fáj a feje, lázas, és alig kap levegőt.
„A tünetek ijesztőek, nem is találok szavakat. Én negyvenkét éves vagyok, most leszek negyvenhárom. Voltam már beteg, de ilyen betegséget még, hogy mozogni nem bírtam, levegőt nem bírtam venni, minden ízületem fájt, folyamatosan lázam volt, még nem tapasztaltam” – mondta.
Szilágyi János hálás a halasi kórház dolgozóinak, amiért megmentették az életét. „Fontos elmondanom és kiemelnem, a nővéreknek a munkáját, akik olyan alázattal dolgoztak a nap huszonnégy órájába, az orvosokat is beleértve persze” – mondta.
Nagyszombaton Orbán Viktor miniszterelnök is meglátogatta a Kiskunhalasi Semmelweis Kórházat, ahol az orvosigazgató számolt be neki a betegek állapotáról. A kórházban szigorúan betartják a biztonsági előírásokat, hiszen, ahogy Szepesvári Szabolcs főigazgató elmondta, létfontosságú a dolgozók egészségére is vigyázni.
„Ha az egészségügyi dolgozót elveszítjük, akkor nem lesz, aki ellássa a betegeket. Ahhoz, hogy ezeket a betegeket bizonyos betegutak kereszteződésénél biztonságosan lehessen szállítani, ahhoz több másik országban is, úgynevezett buborékos transzportot biztosítanak” – fogalmazott. A kórház a betegek biztonságos szállításához egy ilyen, buborékra hasonlító eszközt használ. Ezt a szerkezetet egyszerűen ráhelyezik az ágyra, így a beteg és az egészségügyi dolgozók is biztonságban vannak.
A címlapfotó illusztráció.