A fáradtságérzet kialakulását elsősorban a hormonháztartásunkban lezajló folyamatok okozzák, mégpedig az „alvási hormon”, a melatonin.
- mondta Visi Noémi háziorvos.
Mit tegyünk a tavaszi fáradtság ellen?
A háziorvos azt javasolja, hogy minél több időt töltsünk a szabadban. Mozogjunk eleget, viszont nem a rövid távú, erőltetett mozgásra kell gondolni, hanem a rendszeres, napi szintű testmozgást részesítsük előnyben. Menjünk sétálni, kocogni, kerékpározni, vagy csak a kertben tevékenykedni.
Természetesen az étkezésükre is nagy hangsúlyt kell fektetnünk. Javasolt a napi többszöri (3-5 alkalom) táplálkozás, kisebb mennyiségben, így a szervezet energiaellátása egyenletes lesz. Fogyasszunk minél több zöldséget és gyümölcsöt, így a bennük lévő vitaminok gazdagon pótolják mindazt, amit a télen "elvesztettünk". Amennyire lehetőségünk adja, minél változatosabb legyen az étrendünk - ismertette Nagy Krisztina dietetikus.
Igyunk elegendő folyadékot. Ismert tény, hogy testtömegünk 60%-a víz (ez az érték természetesen életkortól, testalkattól függően némileg változó). Ha tehetjük, inkább ásványvizet igyunk, hiszen az élő rendszerek nedvei közül ez a legfontosabb oldószer. Tanácsos naponta legalább 1,5-2 liternyit folyadékot inni.
Képek forrása: Pixabay