- Legyen nálatok óra
A vizsga megírására kétszer 45 percet kapnak a diákok. 45 percet a 10 magyar, és 45 percet a 10 matematika feladat megoldására. Fontos, hogy mindenképp legyen nálatok óra. A korábbi évek feladatlapjainak megoldásával azt is lemérhetitek, hogy egy feladatra maximum mennyi időt szánhattok, hogy biztos mindegyikkel időben elkészüljetek.
- Értelmezzétek a feladatokat
Értékes pontokat veszíthettek, ha nem olvassátok el alaposan és figyelmesen a feladatok szövegét és a kérdéseket. Minden évben készítenek olyan feladatokat, ahol egy-két szónak is fontos jelentése van.
- Legyenek nálatok segédeszközök
A matematika feladat megírásakor körző, vonalzó és szögmérő is használható. Ügyeljetek rá, hogy a vizsga reggelén ezek mindenképp a táskátokban legyenek, ahogy néhány plusz toll és ceruza is, valamint a diák- vagy személyi igazolványotok, hiszen ezek nélkül nem kezdhetitek el a vizsgát.
- Ne vesztegessétek az időt olyan feladatokkal, amik nem mennek
Ha 45 perc alatt nem sikerül befejeznetek a feladatlapot, annak legtöbbször az az oka, hogy elcsúsztatok egy olyannál, amit nem értettetek, nem sikerült megoldanotok. Ahelyett, hogy ebben az esetben leragadnátok egy ilyen feladatnál, haladjatok tovább és oldjátok meg azokat, amik könnyebben mennek. Ezt követően kezdjetek neki a számotokra nehéznek vélt feladatnak vagy feladatoknak, miután a többivel már készen vagytok.
- Figyeljetek a terjedelemre
Főként a fogalmazásnál fontos szempont, hogy hány mondatot kell írnotok. Ügyeljetek arra, hogy ez a minimum szám meglegyen, hiszen ez is értékes pontot ér.
- Pihenjetek eleget
A vizsga előtti napokban már nem érdemes a feladatokkal foglalkozni, inkább lazítsatok. Utolsó nap pedig időben aludjatok, hogy a vizsga napján kipihenten keljetek.
- Vigyetek magatokkal valamilyen édességet és folyadékot
Legyen nálatok valamilyen csoki, szőlőcukor és folyadék. A két teszt közötti szünetben lesz lehetőségetek ezeket elfogyasztani.