A lakók szellőztettek, majd elhagyták a lakást és értesítették a tűzoltókat. A város hivatásos tűzoltói rekonstruálták a korábbi állapotot, az ingatlanban egy kombi gázkazán üzemelt. A tűzoltók, majd a gázszolgáltató mérései is igazolták a mérgező gáz jelenlétét, a szolgáltató megállapította a légellátás hiányát. A szakember leplombálta a készüléket. A jól működő szén-monoxid-érzékelőnek köszönhetően nem történt sérülés.
A szén-monoxid-mérgezések elkerülése érdekében kiemelten fontos a lakás megfelelő szellőzésének biztosítása, akár az új, jól szigetelő ajtókba és ablakokba résszellőzők szereltetésével.
A megfelelő légellátás biztosítása mellett azonban elengedhetetlen a tüzelő-fűtőberendezések, kazánok, kályhák, fürdőszobai vízmelegítők rendszeres - szakember által végzett – karbantartása és a kémények rendszeres ellenőrzése.
A nagy melegben megnő a szén-monoxid kialakulásának a veszélye, mert a kéményben légdugó alakulhat ki. A kéménybe beszorult hideg levegő miatt a vízmelegítéskor keletkező füstgáz visszaáramolhat a lakásba, ami tragédiához is vezethet. Ahol nyílt égésterű vízmelegítőt használnak, ott mindenképp tanácsos szén-monoxid-érzékelőt elhelyezni az ilyen esetek elkerülése érdekében.
A megfelelően működő szén-monoxid-érzékelők listája a katasztrófavédelem honlapján elérhető.