| 2 perc olvasás

S.Ö.R.Ö.M főpróba a Liszt-központban

S.Ö.R.Ö.M. (Shakespeare Összes Röviden Örömmel Mindenkinek) című darab főpróbáját tartották ma a Liszt Ferenc Központban!

A Soproni Petőfi Színház három ifjú színészének fergeteges előadását láthatták az érdeklődők, amely még a tragédiát is harsány kacagássá változtatja. Főszerepben: Labán Rolandot, Varga Leventét és Várhelyi Áront láthatják az érdeklődők.

Fotó: Horváth Ádám Bence



A rendező Varga Levente kérdésünkre elárulta:

A darab alapvetően egy fordítás volt. Én ezt az iratot kaptam meg, és ez alapján kezdtem dolgozni. Kicsit átírtam, bizonyos részeket meghagytam belőle, de alapvetően ez egy kész anyag volt kész stílussal, amit én átvettem. 2 nagyobb mű van megmutatva, a Rómeó és Júlia, illetve a Hamlet. A humor első számú forrása a helyzetkomikumok és a nézők bevonása. A "Vonulj kolostorba" részt mi, színművészek konkrétan nem játsszuk el, hanem egy nézőt kérünk meg, és ő alakítja a szereplőt. Így, kvázi a nézők és a kiválasztott személy csinálja meg a jelenetet. A darab holnap lesz először látható, de jövő évadban már bérletes darabként is megtekinthető lesz.
Fotó: Horváth Ádám Bence

Labán Roland színművész kihangsúlyozta a darab sokszínűségét, ami olykor nehézségekkel jár, de ez teszi látványossá a darabot.

A leghosszabb ideje játszott karakterem a sok közül Rómeó, akit itt, a Soproni Petőfi Színházban is alakítok. Többnyire férfi karaktereket formálok meg, és ebben a darabban sincs ez másként. A darab egyik nehézsége, hogy sok benne a hirtelen váltás – egyik pillanatban rappelni kell, a következőben pedig árnyjátékot kell látványosan előadni. Nagyon oda kell figyelni, hogy minden jelenet megállja a helyét, még akkor is, ha csupán néhány percről van szó. Minden jelenetnek világos céllal kell bírnia, miközben a közönség számára is érthetőnek kell maradnia. 

Az előadás alatt a színészeknek folyamatosan színpadon kell lenniük. Várhelyi Áron színművész kiemelte, hogy a darab komplex színészi játékot igényel, de a közönség reakciói nagyon pozitívak.

Több szempontból is különleges ez a darab. Először is, rengeteg Shakespeare-mű stílusát sűríti bele ebbe a 30 percbe, humoros köntösbe bújtatva. Mi hárman gyakorlatilag egy perc szünetet sem kapunk a szövegben, rengeteg improvizáció van benne, ráadásul a darab interaktív is. Szóval sok egyedi vonása van. A közönség rendkívül jól reagált a viccekre, és abszolút pozitívan állt az előadáshoz.

Kattintson egy képre a galériánk megtekintéséhez!

Legnépszerűbb cikkek