Az államtitkár hangsúlyozta: a 2020. június 30-ig megvalósuló fejlesztések révén a keresztény és magyar értékek kerülnek bemutatásra, amelyekkel "hitünk megerősödik, tudásunk bővül és közösség épül". Aláhúzta, a kormány szándéka az, hogy 2030-ig a magyar turizmus a mostani tíz százalék helyett tizenhat százalékkal járuljon hozzá a bruttó hazai termékhez (GDP), és 10-15 éven belül Magyarország minden szeglete bekapcsolódjon a turizmusba.
Dr. Veres András megyéspüspök elmondta: az itt berendezett modern kiállítóterek a konvent 400 éves történetét is bemutatják majd. Egyházi emlékek, szakrális értékek, dokumentumok vagy éppen művészettörténeti értékkel bíró alkotások is láthatóak lesznek. Kialakítanak egy olyan közösségi teret, ahol kisebb időszaki kiállítások és múzeumpedagógiai foglalkozások kapnak majd teret. A beruházás részeként fogadóhelyiséget is kialakítanak és modern multimédiás eszközöket is beszereznek.
A projekt közvetlen célja, hogy az egyházi jellegű műemlékek és tárgyi emlékek valódi turisztikai célpontokká váljanak. Dr. Fodor Tamás kiemelte: a belváros megújulásához jól illeszkedik majd a konvent fejlesztése, hiszen a város történelmi emlékeinek fontos részét képzik a szakrális értékek.