| 2024. augusztus. 7. | 1 perc olvasás

Megemlékezést tartottak vitéz nemes Molnár László hősi halálának 80. évfordulója alkalmából ​

Vitéz nemes Molnár László halálának 80. évfordulója alkalmából megemlékezést tartottak Sopronban, a vadászpilóta emléktáblájánál, amely a Mátyás király utca 34. számú házon kapott helyet. A soproni kötődésű vadászpilóta a magyar hadtörténelem kiemelkedő alakja volt, 1944. augusztus 7-én hősi halált halt Káld térségében, amikor német rombolókat kísért, és egy amerikai gép lelőtte ejtőernyőn.

fotó: Griechisch Tamás

A megemlékezésen dr. Farkas Ciprián, Sopron polgármestere is részt vett.

Sopronban elkötelezettek vagyunk a város katonai hagyományainak megőrzése, ápolása és az utókorral való megismertetése mellett. Ennek egy szép példája a mai nap. A városnak sok hősi katonája volt, de olyan is, aki szorosan kötődött Sopronhoz, ilyen vitéz nemes Molnár László is. Köszönjünk a szervezőknek és mindazoknak, akiknek része volt abban, hogy ezt a megemlékezést méltó módon megszervezték

- mondta a városvezető.

Hozzátette: "Szeretném kifejezni reményemet, hogy a szimbolikus jellegen túl vadászgépeket nem látunk Sopron felett, hiszen tudjuk jól, hogy a szomszédban háború dúl és emberek százai halnak meg. Most a legfontosabb a béke, Európának erre van a legnagyobb szüksége."

fotó: Rombai Péter
Pontosan 10 óra 24 perckor, vitéz nemes Molnár László halála pillanatában Sopron felett 3 Gripen vadászgép repült el. A légierők nyelvén ez a legnagyobb tiszteletadás, amit egy elhunyt pilótának adhatnak. Azért is volt ez különleges, mert Sopron felett harci repülőgép 1945 óta nem repült el

- mondta dr. Pozsgay Péter tartalékos főhadnagy, a Matasz Győr-Moson-Sopron Vármegyei Szervezet elnöke.

fotó: Griechisch Tamás
Vitéz nemes Molnár László haláláig a Puma ezredben szolgált. Édesapja volt az, aki a sopronbánfalvi temetőben sírelméket állíttatott fiának. A legújabb kutatások szerint összesen 29 légi győzelme volt, amit együttesen a keleti és a hazai légtérben ért el.

- mondta el kérésünkre dr. ifj. Sarkady Sándor tudományos kutató, a Soproni Egyetem történésze.

Kattintson egy képre a galériánk megtekintéséhez!

Legnépszerűbb cikkek