A tervezett átadási határidő 2022. március 31. A 11 526 négyzetméter területű egyedülálló épületkomplexum a rendőrségnek és a katasztrófavédelmi kirendeltségnek is otthont fog adni. A tervek szerint a napelemekkel ellátott, korszerű épület minden szinten akadálymentesített lesz, gyakorló- és sportpályákat, fedett lőteret is építenek, valamint mélygarázst.
Dr. Kontrát Károly miniszterhelyettes kiemelte: 2010-hez képest harmadával csökkent a bűncselekmények száma Magyarországon, ma hazánk Európa egyik legbiztonságosabb országa. A biztonság a legfontosabb közösségi érték, amelynek megőrzésére jelentős forrásokat kell biztosítani a jövőben is, ezért döntött a kormány a soproni központ létrehozása és támogatása mellett. A hivatásosok általa jobb, immár 21. századi munkakörülmények között tudnak majd szolgálni, eredményesebben tudnak dolgozni itt, melynek következtében a Sopronban és a térségben élők nagyobb biztonságban érezhetik magukat. Cél, hogy azokat az eredményeket, amiket elértek a közbiztonság terén, meg tudják tartani. Megköszönte, hogy Barcza Attila és Molnár Ágnes országgyűlési képviselők folyamatosan figyelemmel kísérik és a szívükön viselik ennek a beruházásnak a sorsát.
Barcza Attila, Sopron és térsége országgyűlési képviselője hangsúlyozta: a biztonság fontossága megmutatkozott a migrációs válság és a pandémia idején is. Az Integrált Rendészeti Központban egy helyen fog szolgálatot teljesíteni a rendőrség, a tűzoltóság és a katasztrófavédelem, valamint az alkotmányvédelmi hivatal, ami Sopron és térsége számára növelni fogja az egyébként is jó közbiztonsági adatokat. Aa beruházás a "48-as laktanya" egyik részén valósul meg, ami mindenképpen rehabilitációra szorult. Ezzel az új kormányzati fejlesztéssel Sopron hatalmasat lép előre!
Dr. Farkas Ciprián polgármester arról beszélt, hogy Sopron Megyei Jogú Város Önkormányzatának hosszú évek óta kiemelt célja volt a rendőrség és a katasztrófavédelmi kirendeltség körülményeinek javítása. Sopronban az országban elsőként valósul meg egy Rendészeti Integrált Központ kialakítása, több mint 10 milliárd forintos kormányzati forrásból.
A beruházás egy mintaprojekt is egyben, amelyre eddig az országban sehol sem volt példa. Az alapkőletételén jelen volt még a városvezetés részéről dr. Simon István alpolgármester és több önkormányzati képviselő, dr. Urbán Zoltán László r. dandártábornok, a Győr-Moson-Sopron Megyei Rendőr-főkapitányság vezetője, Sallai Péter tű. dandártábornok, a Győr-Moson-Sopron Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság igazgatója, Sopron korábbi polgármestere, dr. Fodor Tamás és korábbi országgyűlési képviselője, Firtl Mátyás is.