Sajtótájékoztatón mutatták be az 1921.december 14-i népszavazás századik évfordulójára tervezett arculatot a résztvevők hétfőn.
A tájékoztatón Prof. dr. Lakatos Ferenc , a Soproni Egyetem rektorhelyettese kiemelte: az egyetem és a város mindig is szoros kapcsolatban állt egymással. Ez a szoros kapcsolat a jövőben is folytatódni fog, melynek részeként a soproni népszavazás 100.évfordulója alkalmából az Alkalmazott Művészeti Intézet hallgatói tervezték meg a város ünnepi arculatát.
- Az Alkalmazott Művészeti Intézet harmadéves tervezőgrafikus hallgatói vettek részt az arculat kidolgozásában. Az elkészült változatok közül azt választottuk ki, mely mondanivalóban és vizuális megjelenésben is a legalkalmasabb ennek a történelmi eseménynek a kifejezésére. Egy olyan kortárs szimbólumot hoztunk létre, ami különböző felületeken – például pólókon, kitűzőkön és zászlókon is - megjelenik majd a jövőben– hangsúlyozta Lenkei Balázs , a Soproni Egyetem Alkalmazott Művészeti Intézet igazgatója.
Dr. Farkas Ciprián, Sopron polgármestere kiemelte: 1921. december 14-én a soproni polgárok és a környék lakói is kiálltak a magyar haza mellett.
- A centenárium évében méltó módon meg kell emlékeznünk a népszavazás eseményeiről. Sopron Megyei Jogú Város Önkormányzata 2021-et emlékévvé nyilvánította, mely során egész évben programokkal készülünk a soproniak és a környéken élők számára. A Soproni Egyetem Alkalmazott Művészeti Intézet hallgatói egy arculatot is terveztek, melyben Sopron gazdag történelmi múltja is megelevenedik.
A nyertes arculat tervezője, Kovács Petra Bianka harmadéves tervezőgrafikus hallgató elmondta: a szimbólumok között megjelenik a Tűztorony, ami a leghűségesebb várost jelképezi, a templom ablaka, ami a hitre utal, és a díszruha, ami a legnagyobb magyart, Gróf Széchenyi Istvánt szimbolizálja. A szimbólumok között szerepel még a soproni borvidék és a magyar népművészet is.