Gépbeszerzés, természetvédelmi munkák, oktatás. Ezeket a feladatokat is érintette a Fertő-Hanság Nemzeti Park Igazgatóságának 7 évet felölelő élőhelyfejlesztési projektje - összegezte Kulcsárné Roth Matthaea igazgató.
Az Agrárminisztérium részéről Rácz András természetvédelemért felelős államtitkár a szerdai projektzáró rendezvényen hangsúlyozta, büszkék a Fertő-Hanság Nemzeti Park által elért eredményekre, mely számos projekt megvalósítását tartalmazta a most befejeződött program mellett is.
Megvalósult a Fertő-tájon található védett, illetve a Natura 2000 élőhelyek ökológiai állapotának javítása, az ökológiai folyamatok nyomon követése, a területkezelési infrastruktúra bővítése, valamint hatékonyságának a növelése.
A fejlesztés részeként megvalósult beruházások:
- gyepek helyreállítása és állapotjavítása;
- vízkormányzó műtárgyak építése, cseréje vagy helyreállítása és az ökológiai vízigény kielégítéséhez szükséges árkok, csatornák rehabilitációja, vízelvezetés megszüntetése;
- özönnövény-állományok felszámolása;
- illegális hulladéklerakók felszámolása, használaton kívüli épületek bontása;
- fajmegőrzési intézkedések megvalósítása;
- a természetvédelmi kezeléshez szükséges mezőgazdasági géppark fejlesztése;
- a természetvédelmi kezeléshez szükséges földutak felújítása;
- állattartási infrastruktúra fejlesztése részeként a Hídi major felújítása és a legeltetési infrastruktúra korszerűsítése.
A 875,74 millió forint támogatás segítségével létrejött projekt a Fertő-tájon található természetes élőhelyek kiterjedésének növelésére, illetve az ezeket az élőhelyeket veszélyeztető tényezők hatásainak csökkentésére irányult.