Pár nap alatt újabb 200 darab szájmaszkot varrtak a szakoktatók és a tanulók, sőt a munkába bekapcsolódtak volt tanulók és önkéntesek is. A védőmaszkok készítése tehát töretlenül folytatódik tovább, az újonnan beszerzett alapanyagokból.
A Soproni Szakképzési Centrum ma már nem csupán textil szájmaszkokat varr, hanem a 21. századi szakképzés nyújtotta technikai lehetőségeket felhasználva, Digitális Közösségi Alkotóműhelyében (DKA), Taschner Róbert gyakorlati oktatásvezető és munkatársai segítségével, 3D-s nyomtatóval készít speciális arcvédő plexit az egészségügyi dolgozók részére. A mai napon 50 darab arcvédő plexi került átadásra a Soproni Erzsébet Oktató Kórház intenzív-ellátásban résztvevő dolgozói részére. További 50 darab arcvédő elkészítését is hamarosan megkezdik a szakemberek.
A soproni DKA az elmúlt év szeptemberében került átadásra egy 25 millió forintos pályázati beruházás eredményeként. Az alkotóműhelyben a jövő eszközei – 3D nyomtatás, lézervágás, mikorelektronika, robotika – mellett a hagyományos szakmákkal – faipar, könnyűipar – is megismerkedhetnek a tanulók. A DKA a szakképzés digitális oktatásában, valamint a pályaválasztásban is fontos szerepet játszik. Megnyitása óta közel 400 általános iskolai tanuló vett részt élményközpontú szakmai csoportos foglalkozáson.