Dr. Farkas Ciprián hangsúlyozta: „a nyár folyamán Lázár János miniszter jelenlétében vállaltuk, hogy egy ideiglenes infrastruktúra kiépítésével jövő tavaszra átadjuk az északi kikötőt, hogy a soproniak mielőbb birtokba vehessék a megújuló Fertő-partot. Ezen dolgozunk, a vállalást pedig be is tartjuk. Emellett vállaltuk azt is, hogy egy új közbeszerzési eljárás keretében megvalósul a fejlesztés I. üteme is. A vállalásnak megfelelően a minisztérium kiírta az új közbeszerzési eljárást, így jövőre megkezdődhet a strand, a hajóállomás, az ökocentrum és az ökopark kivitelezése is. Ezért köszönet jár a magyar kormánynak, hiszen továbbra is fontosak számára a soproni és környékbeli fejlesztések. Jól tudjuk, hogy az elmúlt 4 évben milyen összehangolt politikai támadások célpontja volt ez a fejlesztés. Nem fogjuk hagyni sem a baloldali politikusoknak, sem a Soros által pénzelt NGO-knak, hogy ellehetetlenítsék ezt a régóta várt fejlesztést. A célunk az, hogy a magyar emberek is végre ugyanolyan minőségben élvezhessék a Fertő tó adottságait, ahogyan azt az osztrákok már évtizedek óta megtehetik. Azért dolgozunk, hogy ez minél előbb megvalósuljon.”
Ágh Péter államtitkár részletezte: A magyar kormány évekkel ezelőtt úgy döntött, hogy a tó magyar oldalát is az osztrák partok szintjére kell emelni, minőségi turisztikai szolgáltatásokat kell nyújtani, mert a magyar emberek ugyanúgy megérdemlik ezt, mint a határ túloldalán élők. A beruházás folytatásával az a célunk, hogy minden olyan funkció, amely korábban is jelent volt ezen a területen, az a jövőben korszerűbb, modernebb minőségben szolgálhassa az itt élők kikapcsolódását. Ennek fényében megújul a strand a szükséges kiszolgáló létesítményekkel együtt, és olyan színvonalú lesz, amilyenre az itt élők várnak. A projektterület a Fertő tó magyarországi részének egyetlen, nyílt vízfelülettel érintkező szárazulata. Az egyetlen, vagyis nincs másik olyan partszakasz, ahol vízitelep működhet. Azért nincs, mert a tó magyar része – az egyetlen vízitelep kivételével - védett és fokozottan védett élőhely, több mint 6 ezer hektár összefüggő nádas veszi körül a magyar oldalt.
Nyul Zoltán magasépítési beruházásokért felelős helyettes államtitkár kiemelte: nekünk az a legfontosabb, hogy olyan beruházást valósítsunk meg, amely a lehető legtöbbet adja helyben, és lehetővé teszi a térség hosszútávú fejlődését, valamint azt, hogy a helyi polgárok maximálisan élvezhessék ennek a csodálatos természeti környezetnek az előnyeit.
A szaktárca tervei szerint a jövő év első félévében indulhatnak meg a tervezési, majd a kivitelezési munkálatok, amelyre 30 hónap áll majd rendelkezésre. Az új északi kikötőt viszont ennél korábban használatba vehetik a soproniak.