A tervezők szándéka szerint ez egyszerre idézi meg a víz szó angol megfelelőjének kezdőbetűjét, illetve emlékeztet egy úszóra, de akár vízilabdázóra is.
"Máskor hatalmas csinnadratta, tűzijáték és konfettieső övezi ezt a napot, most azonban eltekintünk ettől" - mondta Wladár Sándor, a szervezőbizottság elnöke. "Egyrészt megígértük, hogy költségtakarékos eseményt rendezünk, ahol a sport és kizárólag a sport van a középpontban, másrészt az idő rövidsége miatt a szervezőbizottság valamennyi munkatársa a világbajnokság előkészítésén munkálkodik, azaz sem idő, sem erőforrás nincs arra, hogy nagyszabású ünnepségeken parádézzunk. Maga a világbajnokság lesz az ünnep, öt vizes sportág csodálatos ünnepe" - folytatta.
Az esemény logóját - a szervezők közlése szerint - a Graphasel cég tervezte, amely már a 2017-es világbajnokságon is kulcsszerepet játszott az esemény arculatának kialakításában.
"A víz angol megfelelőjének, a világon mindenki által ismert water szónak a kezdőbetűjén van a hangsúly, ugyanakkor akár egy úszót, akár egy vízen lévő labdát is beleláthatunk" - mondta Ördögh László ügyvezető igazgató. "Ezzel a logóval a 20. századi grafika hagyományai előtt is tisztelgünk, amikor tiszta geometriai elemeket használtak a tervezők, miközben ma valóságos reneszánszát éljük az egyszerűsített dizájnoknak, azaz a jelen trendekhez is tökéletesen illeszkedik a vb-logó, és természetesen mindenben megfelel a FINA előírásainak is."
Idén májusban eredetileg Fukuokában rendezték volna meg a világbajnokságot, amelyet tavalyról halasztottak el, de a nemzetközi szövetség február elején közölte, hogy az eseményt tovább halasztják, és Fukuoka 2023-ban lesz házigazda, a 2023 novemberére kiírt dohai vb-t pedig 2024 januárjára halasztják. Február 7-én aztán azt is bejelentette a FINA, hogy az újonnan kiírt 2022-es vb-nek Budapest lesz a házigazdája, illetve központja.