A helyzet még nem kritikus, de a fővárosban az elmúlt hetekben emelkedett mind a koronavírusos új megbetegedések, mind a súlyosabb tünetekkel kórházba kerülők száma, ezért vagyunk kénytelenek ezt a lépést megtenni – közölte a szóvivő. Elmondta, hogy a jelenleg koronavírussal kórházban ápoltaknál a betegség lefolyása súlyosabb, és a betegek hamarabb kerülnek intenzív osztályra, mint korábban. Ezen túlmenően az is megfigyelhető, hogy egyre több fiatal szorul intenzív kezelésre.
Agresszívabb vírusvariánsok
E tendencia okát az agresszívabb és fertőzőképesebb vírusvariánsok – elsősorban a brit koronavírus-mutáns – megnövekedett jelenlétében látják. Eközben Rudolf Anschober egészségügyi miniszter beszámolt a járvány alakulásáról, és bemutatta a Legfelsőbb Közegészségügyi Tanács újonnan kinevezett elnökét. A funkciót mostantól betöltő Markus Müller a bécsi orvostudományi egyetem rektora, a tanácsnak régóta tagja, és a tárcavezető tanácsadó testületében is fontos szerepet tölt be.
Anschober szólt a brit vírusmutáns aggasztó jelenlétéről, miután Ausztria keleti tartományaiban már ez a variáns felelős az új megbetegedések 80-90 százalékáért. Legrosszabb a helyzet Burgenlandban, Alsó-Ausztriában és Bécsben, hangsúlyozta a tárcavezető, és hozzátette, hogy figyelik a járvány alakulását, és szükség esetén szigorúbb intézkedéseket vezetnek be ezekben a régiókban, hogy lehetőleg ne jussanak el az egészségügyi rendszer túlterheléséig.
Húsvét után dupla mennyiségű oltás
Az oltásokról szólva a miniszter derűlátóan nyilatkozott, elmondta, hogy előreláthatólag húsvét után – a növekvő vakcinaszállítmányoknak köszönhetően – sikerül megduplázni a napi beadott oltások számát, mely jelenleg 30-35 ezer között mozog. Úgy véli, júliusig Ausztria eljuthat a hatmillió beadott oltásig, ezzel a lakosság oltható részének kétharmada immunis lesz a betegséggel szemben.
Borítókép; pixabay