Barcza Attila: az akcióterv célja, hogy új lendületet adjunk a gazdaságnak
Az a célunk, hogy a magyar gazdaság újra növekvő pályára álljon, és megerősödve kerüljön ki abból a válságból, amit mások idéztek elő – jelentette ki dr. Barcza Attila a Hét témája című műsorunkban. Sopron és térsége országgyűlési képviselője a 21 pontos gazdasági akcióterv részleteiről, a nemzeti konzultáció jelentőségéről, valamint a városban zajló fejlesztésekről is beszélt.
"Rendkívül nehéz évek vannak egész Európa, így Magyarország mögött is. Az elhibázott brüsszeli politika eredménye, hogy a gazdaság Nyugat-Európában is recesszióba süllyedt, amit máig megéreznek az emberek a pénztárcájukon."
Mi azon dolgozunk, hogy a magyar gazdaság újra növekvő pályára álljon, hogy megerősödve kerüljön ki abból a válságból, amit mások idéztek elő – többek között azzal a háborúpárti politikával, mely nem az európai emberek érdekeit helyezte az első helyre. A 21 pontos gazdasági akcióterv célja, hogy jövőre legalább 3 százalékos gazdasági növekedést érjünk el, hogy a magyar, és így a soproni családok is megérezzék azt, hogy ismét lendületben van a gazdaság
- hangsúlyozta Barcza Attila.
Sopron és térsége országgyűlési képviselője a 21 pontos gazdasági akcióterv kapcsán kiemelte: a jövedelmek vásárlóerejének növelése, a megfizethető lakhatás ügye, valamint a kis- és középvállalkozások támogatását biztosító Demján-program is fontos része az akciótervnek.
Mindezen pilléreken belül fontosnak tartom kiemelni a munkáshitelt és a 13. havi nyugdíjat is. Előbbi esetében egy olyan újfajta lehetőségről beszélünk, ami a szakmunkás fiataloknak nyújt egy olyan támogatási formát, ami jelentős segítség lehet mindazoknak, akik egy jó szakma birtokában kezdik meg az életük egy új szakaszát. A fiatalok támogatása mellett pedig az idősekről sem feledkezünk meg. Az a célunk, hogy a 13. havi nyugdíjat állandósítsuk. Az időseknek ugyanis jár az a megbecsülés, amit annak idején a baloldali kormányok elvettek tőlük
- tette hozzá Barcza Attila.
Barcza Attila a nemzeti konzultáció jelentőségére, valamint a gazdasági semlegesség kérdésére is felhívta a figyelmet.
"Mi egy olyan politikai közösség tagjai vagyunk, amelynek számára nemcsak 4 évente fontos, hogy kikérjék az emberek véleményét egy-egy választás alkalmával, hanem ezt megtesszük minden olyan sorsdöntő kérdésben, ami hatással van az emberek mindennapjaira, meghatározzák a magyar emberek életét. Ilyen volt korábban a rezsicsökkentés, az illegális bevándorlás ügye is. És ilyen most az új gazdaságpolitika, a gazdasági semlegesség politikája is. Azt gondolom, hogy nekünk, soproniaknak sem mindegy, hogy milyen irányt vesz a magyar gazdaság. A nemzeti kormány számára ez egy fontos megerősítés, hogy helyes-e az irány. Mi Brüsszellel szemben azt mondjuk, hogy a gazdaság nem ideológia ügy. Attól vásárolunk energiát, aki a legolcsóbban biztosítja. Ez a magyar háztartások és a magyar ipar jól felfogott érdeke."
Sopron és térsége országgyűlési képviselője a beszélgetés végén kiemelte: a kormány a helyi gazdaság megerősítésére is kiemelt figyelmet fordít.
Ezt a célt szolgálta az M85-ös gyorsforgalmi út megépítése is, amellyel a magyar kormánynak köszönhetően több évtizedes álma valósult meg a soproniaknak. Ez egy olyan fejlesztés, ami mind Sopron, mind az egész térség számára korábban soha nem látott gazdasági távlatokat nyit. Rövidesen elkészül a gyorsforgalmi út országhatárig vezető szakasza is, melynek egyik legfontosabb láncszeme a 780 méter hosszú alagútpár