A gyilkosságokat követően Billy Flint, a korrupt sztárügyvéd védi az elítélteket. Az ügyvéd szerepében Haumann Máté látható. Mary Sunshine-ként már fellépett a művész Veszprémben a Chicago musicalben, illetve a szerepet már maga a rendező, Eperjes Károly is eljátszotta. Most Flint szerepében rendkívüli könnyedséggel, ösztönös tehetséggel viszi végig a szerepét.
A kiváló összeköttetéssekkel rendelkező Morton mama, a börtönőr, akinek a rabok busásan megfizetik ezeket a kapcsolatait - hármas szereposztással megy. Papadimitriu Athina, Kéri Kitty és Szőcs Erika művészekről tudható, hogy kemény, határozott személyiségek. A darabban egyszerre kell szigorú börtönőrnek és gondoskodó tyúkanyónak lenniük ebben a szerepben.
A Soproni Petőfi Színház művészei és a Sopron Balett táncosai a vendégművészekkel egy egészen különös, egyedülálló szimbiózisban dolgoznak. Segítik és támogatják egymást, ha kell, tanácsot adnak a másiknak, tapsolnak egymásnak a próbákon. Végtelen alázattal, óriási lelkesedéssel játszik mindenki, látható, hogy mennyire élvezik az előadást. Egy igazi örömjátékot láthatnak a nézők.
Az alkotócsapatba is olyan országosan ismert kollégákat hívott a Kossuth- és Jászai-díjas rendező, Eperjes Károly, mint Kováts Gergely Csanád koreográfus, Rátkai Erzsébet jelmeztervező, Horesnyi Balázs díszlettervező és Oberfrank Péter karmester. Közös munkájuk minden pillanatban látható, egyértelmű receptje a sikernek.
A veszprémi előadás előtt azt nyilatkozta Eperjes Károly, hogy „Ha a darabot ajánlanám, minden körülmények között azt mondanám, hogy ez egy klasszikus, vérbő amerikai musical. A darab születése óta mutatja, hogyan működik a való világ, és mi vezérli azt. Ezt a jelenséget és látleletet szeretném megmutatni.”
Közel tíz év telt el az elhangzottak óta, és ma még inkább érvényesek ezek a gondolatok. Mindannyian elismerésre vágyunk, de mai világunkban nagyon sokan nem tudnak különbséget tenni a pillanatnyi hírnév által szerzett dicsőség és a valós értékek között.