MI A CÉL?
Célunk, hogy olyan termék-prototípusokat fejlesszünk (tárolóeszközök, lámpák, munkavégzést, közlekedést, aktív szabadidőeltöltést támogató eszközök, stb.), melyeket letesztelhetünk, kipróbálhatunk, gyártmánnyá fejleszthetünk.
A tesztpéldányokkal az egyetemen tanuló/dolgozó kerekesszékeseket segítjük – ők meg segítenek nekünk tapasztalataikkal.
MIRE FORDÍTJUK AZ ADOMÁNYOKAT?
Alapanyagokra (3D filament, alumínium és acél alapanyagok, textilek) megmunkálási és felületkezelési költségekre, valamint alkatrészekre (csapágyak, kerékagy, stb). Adományként egy teszt-kerekeszéket már kaptunk, de a projekt előre haladásának függvényében egy aktív szék beszerzése is aktuálissá válhat.
MI A PROJEKT IDŐTARTAMA?
A projekt 2020. őszi szemeszterben indult, de terveink szerint 2021. év végéig pilot-projektként folytatjuk.
MEKKORA ANYAGI TÁMOGATÁSRA VAN SZÜKSÉGÜNK?
Sok kicsi sokra megy… Ha mindenki csak pár száz, vagy pár ezer forintot adományoz az egyetemen, akkor 300.000 - 400.000 Ft indulótőkével kalkulálunk.
HOGYAN GONDOSKODUNK A PÉNZ HATÉKONY FELHASZNÁLÁSÁRÓL?
Az adományokat az Erdészeti és Faipari Képzést Támogató Alapítványon keresztül használjuk fel céljainkra. A bevételek és kiadások könyvelésében Schöberl Zsófia, LKK-s kerekesszékes hallgató lesz segítségünkre.
Adományokat az alapítvány számlaszámára (11996004–06510222–10000018) a megjegyzés rovatban: „kerekesszék” megjelöléssel várunk, illetve – ha beindul a jelenléti oktatás - a kihelyezett gyűjtőperselybe.
A perselyt Dr. Kamarás Péter jogi szakértő jelenlétében nyitjuk fel és az ide érkező adományokat szintén az alapítvány számláján helyezzük el.
MILYEN TÁMOGATÁST FOGADUNK MÉG SZÍVESEN?
Mérnöki számítások fém- és műanyag alkatrészek teherbírására, valamint 3D prototípusnyomtatás, fémmegmunkálás, felületkezelés, eloxálás, stb.
Borítókép: Soproni Egyetem