A program a kulturális örökség napjaihoz kapcsolódik minden esztendőben. A soproni építész, Winkler Oszkárt tervei alapján épült meg a kilátó és Heimler Károly, az akkori Városszépítő Egyesület elnöke a saját vagyonát is felajánlotta a torony kialakítása érdekében, amit aztán 1936-ban át is adtak.
A köszöntőket dr. Sándor Gyula, a Tanulmányi Erdőgazdaság Zrt. vezérigazgatója, dr. Józan Tibor, a Soproni Városszépítő Egyesület elnöke és dr. Farkas Ciprián polgármester mondta el a jelenlévőknek, köztük a túrázó diákoknak a Hunyadi János Evangélikus Általános Iskolából.
Dr. Sándor Gyula, a Tanulmányi Erdőgazdaság Zrt. vezérigazgatója kiemelte: a kilátók szimbolikus jelentőséggel bírnak, hiszen messze látunk el belőlük, de mégis egészen közel, befelé, gondolatainkba fordítanak bennünket. A TAEG -hez tíz kilátó tartozik, melyeket folyamatosan karbantartanak.
Dr. Józan Tibor, a Soproni Városszépítő Egyesület elnöke felhívta a figyelmet arra, hogy a Károly-kilátó különleges épületében természettudósokról szóló kiállítás is megtekinthető, néhai Andrássy Péter tanárnak, Sopron díszpolgára munkájának köszönhetően.
Dr. Farkas Ciprián polgármester arról beszélt, hogy a Lőverek éppen olyan ikonikus része Sopronnak, mint például a belváros. Jó érzés minden évben összegyűlni az 1936-ban átadott Károly-kilátónál, melyet évente több ezren látogatnak meg. A megemlékezésen részt vett Abdai Zsolt önkormányzati képviselő is.