| 1 perc olvasás

A demencia és a pajzsmirigy-alulműködés összefüggéséről szólt az Alzheimer Café

Az időskori kóros feledékenység, a demencia egyre több idős embernek és családjának jelent megoldhatatlan terhet Sopronban is. Elsőként Magyarországon 2002-ben és 10 évvel később, 2012-ben is elvégezték Sopronban a 65 év feletti lakosság demenciaszűrését a nemzetközileg elfogadott tesztekkel. Eredménye, hogy 10 év alatt 17%-ról 28%-ra nőtt az érintettek aránya.

Fotó: Rombai Péter 

Dr. Sütő Teréz, az Idősek Európai Háza Alapítvány elnöke a SopronMédiával megosztotta:

Ma egy olyan betegségről szól az Alzheimer Cafe rendezvénye, ami hajlamosítja az embert arra, hogy demens legyen, ez pedig a pajzsmirigy. Az alulműködése a hajlamosító tényező. Mai előadónk belgyógyász doktornő, aki a pajzsmirigybetegségeknek szakavatott ismerője, előadást fog tartani arról, hogy mi az, amivel meg tudjuk előzni, illetve mit kell tenni az ellen , hogy ennek a betegségnek ne legyenek rossz következményei.

Dr. Farkas Csilla Dorottya, a Soproni Gyógyközpont Kardiológiai Rehabilitáció szakorvosa kiemelte: 

Elsősorban a pajzsmirigy alulműködése az, ami kockázati tényező: egy friss tanulmány bizonyítja, hogy a 65 év feletti pajzsmirigy-alulműködésében szenvedőknél 81%-kal nagyobb a demenciakockázata a pajzsmirigy-alulműködésben nem szenvedőkhöz képest."

Kattintson egy képre a galériánk megtekintéséhez!

Legnépszerűbb cikkek