A Soproni Sörgyárban a beruházás eredményeként hűtőgépházi és energiaüzemi fejlesztések valósulnak meg, új termékek gyártásához szükséges sörtartály, maláta siló és nagy teljesítményű malátaszállító rendszer beszerzése is lehetővé válik, több egyéb fejlesztés mellett.
"A koronavírus az emberek munkahelyeit is drámai veszélybe sodorta, ezért tavaly tavasszal egy stratégia döntést kellett meghoznunk, amikor úgy döntöttünk, hogy a munkanélküliség elleni harcot, a munkanélküliség megelőzését finanszírozzuk. Ennek jegyében alkottuk meg a magyar gazdaságtörténet egyik legjelentősebb beruházás-ösztönzési programját, amellyel élt a Heineken is. A cég a nehéz körülmények dacára sem zárta be a gyárat, inkább beruházást indít és ezt az időszakot kihasználja fejlődésre, amihez jó alapot szolgáltat a 125 éves Soproni Sörgyár" - mondta Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter.
Az okiratátadási ünnepségen a miniszter kiemelte, hogy a kormány 270 millió forinttal támogatja a beruházást, a holland társaság pedig vállalta, hogy megvéd 465 munkahelyet, emellett 85 százalékban hazai beszállítóktól vásárol alapanyagokat. A megyében 42 vállalat döntött a beruházás mellett, melyek összesen 32 milliárd forint értékben, 13 milliárd forintos kormányzati támogatásával valósulnak meg, ezzel megvédenek 11 ezer munkahelyet.
Barcza Attila, Sopron és térsége országgyűlési képviselője elmondta: köszönet a kormánynak a támogatásért, amelynek segítségével gazdasági előrelépést tud tenni a sörgyár, amely az egyik legnagyobb munkaadó, és szoros az együttműködése a várossal.
- Határ menti speciális térség a miénk, melynek a megközelíthetősége is javult az M85-ös gyorsforgalmi út új szakaszának átadásával és melynek további fejlődését is támogatja és figyelemmel kíséri a kormány – tette hozzá a képviselő.
Az elnyert támogatással tovább erősíthetjük versenyképességünket, és a munkahelymegtartó erőnket egy gazdaságilag igen érzékeny időszakban – emelte ki Geert Swaanenburg a Heineken Hungária vezérigazgatója a szerződés átadási ünnepségen.
A külügyminiszter ezt követően a soproni Hirschler Glas-hoz látogatott el. A kapacitásbővítés mellett versenyképességük növelése céljából technológiai fejlesztéseket hajtanak végre, gépeket szereznek be az üvegipari családi vállalkozásnál.
Magyarország a visszapillantó tükrök exportjában a világon a harmadik helyen áll, csak az Amerikai Egyesült Államok és Németország kivitele előzi meg a magyart, amiben jelentős szerepe van a magyar családi tulajdonban lévő, soproni Hirschler Glas Kft.-nek - mondta a külgazdasági és külügyminiszter a cég fejlesztésének bejelentésekor.
Szijjártó Péter ismertette, a visszapillantó tükröket gyártó, több mint 120 éves, soproni székhelyű cég 185 millió forintos fejlesztéssel növeli kapacitását és a termékek minőségét. A beruházást a kormány 92,5 millió forinttal támogatja; így a cég 67 munkavállalóját tudja megtartani - tette hozzá.
A beruházást bemutató sajtóeseményen jelen volt Farkas Ciprián Sopron polgármestere és Barcza Attila országgyűlési képviselő, aki a fejlesztés jelentőségét méltatta.
A beruházásokról és a soproniakat érintő egyéb aktuális kérdésekről a külügyminiszter a Sopron TV Mozaik című műsorában is beszélt: